Správný krok k ekologii

V první řadě každého napadne, že je zapotřebí třídit odpad, ačkoliv to mnozí nepovažují za nutnost. Na druhou stranu být ekologičtí nebo zero waste není žádný novodobý trend či fenomén. A už vůbec to nemusí ovlivnit nikoho po finanční stránce. Stačí skutečně se zamyslet jen nad tím, zdali bychom některé zaběhnuté věci nemohli dělat trochu jinak. A můžeme poté zjistit, že ano, jen nesmíme být pohodlní nebo líní udělat pár kroků k jiným kontejnerům, než do kterých se hází klasický smíšený odpad.

  • Třídíme, recyklujeme a řádně oddělujeme

To je úplný začátek, kde můžeme začít. Najít si správné nádoby a podle označení do nich vhodit odpovídající odpad. Posíláte například balíček a chcete ho řádně zajistit? I v tomto případě lze použít lepenky dostupné a předně ekologické Balteto.cz. Navíc si lze objednat i výplně, které se řadí k ekologickému materiálu, který se může vhodit do nádoby označené papír.

krabice

  • Je třeba začít šetřit i energií

I zde se dá výrazně šetřit ekologie, pokud se budou vyhledávat ekonomické důvody. Nesvítit v místech kde nikdo není, změnit osvícení na ekologičtější, popřemýšlet, kde nám skutečně uniká ještě další energie a to i při praní, vaření nebo při nákupu nových spotřebičů. Možností je skutečně hodně.

  • Plastové tašky

Doslova zaplavily naše domácnosti, ale naštěstí i v dnešní době si lze snadno zakoupit síťovku, kterou jsme znali od našich prarodičů. Také látkové tašky se navrací zpět do módy a tím se hodně k ekologickému prostředí přispívá.

čistidlo

  • Úklid je v pořádku, ale jde to i jinak

Zkuste se podívat doma na svoji úklidovou poličku. Kolik zde máte chemických čisticích prostředků. Ekologie se k nim staví celkem radikálně a odmítavě. Je pravdou, že bez některých si již nedokážeme představit existenci, ale i tak lze vše skutečně nahradit. Možná to nepůjde tak radikálně, ale postupnými kroky se každý může přesvědčit, že to půjde. A předně tím nebude tolik zatěžovat přírodu kolem sebe.

sphy.cz