Jak vybavit pokoj pro dítě, aby v něm mělo všechno, co potřebuje? Jděte na to chytře!

Dětský pokoj se v průběhu let může i několikrát měnit, pokud ale nechcete dělat změny příliš zásadní, vybavte jej tak, aby to nebylo nutné. Jak tedy na to?

Jak vybavit pokoj pro dítě, aby v něm mělo všechno, co potřebuje? Jděte na to chytře!

Děti potřebují mít v pokoji všechno, co potřebují ke svému vývoji, to znamená, že by jim neměl chybět prostor pro jejich hry, učení a rozvoj a samozřejmě i kvalitní spánek. Vybavit dětský pokoj ale může být pro mnohé rodiče zapeklitý úkol. Děti se rychle vyvíjí a mění se tak i jejich potřeby, pokojíček tak v průběhu let může procházet značnými změnami. Jak na tyto změny vyzrát a dokázat přizpůsobit pokojíček aktuálním potřebám dítěte?

pexels-photo-4887216

Vybavení i barvy do pokoje vybírejte opatrně

Snadno se necháme zlákat barvami a stěny do dětského pokoje snadno dostanou křiklavou barvu, která se dítěti může nejprve líbit. Postupem let, jak dítě roste, ale tyto barvy už nemusí být žádoucí a tak nastává čas pokoj přemalovat, i když to není potřeba. Do dětského pokoje bychom přitom měli volit barvy jemné a přirozené, barvy dětem do pokoje pak mohou přinést samolepící tapety na zeď, dekorace, kusový koberec nebo hračky a polštářky. S těmito věcmi se dá navíc snadno manipulovat a není je problém po čase obměnit. Volit můžete přírodní odstíny nebo pastelové barvy, které se také postarají o to, aby pokojík působil vzdušným a příjemným dojmem.

pexels-photo-4682146

Také si dejte záležet na výběru nábytku, dětem bychom měli pořizovat nábytek kvalitní a z nezávadného, a pokud možno i přírodního materiálu. Bytelný a pevný nábytek vydrží i řádění malých neposedů a sloužit pak může dalších spousty let. Přitom je to právě nábytek, který je velmi důležitý, i na výběru postele si pak dejte co nejvíce záležet. Zaměřte se také na výběr pevné a kvalitní postele a matrace, která by měla přirozeně podporovat vývoj páteře dítěte.

Nevíte si rady?

Někdy nemáme dostatek inspirace nebo bojujeme s malým a těsným prostorem. Návrh dětského pokoje si v tomto případě můžete nechat vypracovat nebo se inspirujte na internetu i u přátel a známých. Hitem do menších prostor jsou určitě sklopné postele, které se přes den mohou přeměnit na stylovou stěnu. Večer sklopnou postel snadno proměníte v útulnou a pohodlnou postel. Tohle řešení je hodné, i když máte dětí více a pokoj je jen jeden.

Řešením může být i nábytek na míru, díky kterému můžete z pokoje nechat vytvořit dítěti jeho vlastní svět.

sphy.cz