Skleník na zahradu

Skleník je skvělá stavba pro pěstování různých rostlin, protože je chrání před počasím a je tu vyšší teplota. Polykarbonát nám zajistí dobré podmínky.

Skleník na zahradu

Ideální podmínky pro určité rostliny

Aby se nám dařilo pěstování více teplomilných rostlin, které se pěstují v teplejších oblastech, tak se vyplatí mít na zahrádce skleník, který výživa slunečních paprsků k vytvoření ideálních podmínek pro spoustu rostlin, čímž se nám rozšíří pěstované druhy na zahrádce. Daří se ti velmi dobře například paprikám a rajčatům, což je velmi lahodná zelenina. Tato stavba by měla mít dostatečné otevírání oken, abychom zajistili dostatečnou ventilaci.

skleník s kaktusy

Měli bychom pro něj vybrat hlavně dostatečně slunečné místo, protože se dá kdykoliv zastínit. Co se týče tvaru, tak klasikou jsou pětiúhelníkové skleníky, kdy se dají hezky otevírat okna. Velmi důležitá je základní zemina, a proto se podívejte, jakou hlínu potřebují rostliny, které zde chceme pěstovat. Živiny můžeme dodávat každým rokem třeba pomocí humusu. Vyřešit můžeme i chodníček, protože třeba díky úzkém chodníčku nebudeme mít pokaždé boty špinavé od hlíny třeba při zalévání.

Materiál polykarbonát

Nyní se zaměříme na samotnou stavbu a konstrukci, protože ta má skutečně vliv na životnost. Klasickým materiálem je kov, kdy u toho obyčejného budeme muset čelit korozi, což znamená hned na začátku celý skleník natřít antikorozní ochranou a tento postup po pár letech opakovat, protože takto zajistíme, že konstrukce bude stále jako nová a nebudou s ní žádné problémy.

barevmé polykarbonáty

Další možností je koupit hliníkovou konstrukci, která je sice o dost dražší, ale za to skvěle odolává venkovnímu prostředí, takže je to to rozhodně dobrá volba. Vždy je konstrukci nejlepší zabetonovat do pevných základů, protože díky tomu bude pevně držet i za nepříznivých podmínek. Dále tu máme možnost volby mezi sklem a polykarbonátem. U moderních skleníků se velmi často používá polykarbonát plný, protože ten je lehčí než sklo, a navíc skvělé ve skleníku udržuje teplo s pomocí slunečních paprsků. Prodávají se různé velikosti a také tloušťky za dobrou cenu.

sphy.cz