Dovolená s miminkem není nereálná, aneb když se chce, všechno jde.

Sláva, budeme mít miminko

Většinou se nedá naplánovat, kdy miminko přijde na svět. Možná se už nějaký ten měsíc s partnerem snažíte a nic, možná jste dítě neplánovali a těhotenský test je pozitivní, anebo jste se rozhodli, a hned se vám miminko podařilo. Týdny plynou a vy si říkáte, že byste si ještě ráda odpočinula na dovolené, než z vás bude máma na plný úvazek. To je určitě skvělý nápad, načerpaná energie se vám hodí. Pokud čekáte dítě na jaře, budete muset vyrazit na zimní dovolenou a pokud na podzim, stihnete v pohodě i tu letní. Nicméně věřte, že můžete klidně vyrazit i s dvouměsíčním prckem a dovolenou si užijete.

Když je malé

Malé miminko často spí. A pokud má u sebe milující rodiče, bývá mu jedno, jestli spí ve své postýlce nebo v té hotelové. A pokud spí s vámi v posteli tím lépe. Když se budete cítit fit, můžete s takovým mrňouskem prozkoumat okolí, když bude spinkat v kočárku.

dovolená_s_kočárkem

K jídlu mu postačí mléko a vy si užijete společně krásné dny. Pokud milujete přírodu a rádi kempujete, také to není překážka. Můžete vyrazit s karavanem či obytným autem, kde máte veškeré pohodlí. Kdyby byla chladná noc, zatopíte si. Výhodou je, že nikde nic nezapomenete. Všechno si vezete s sebou. Nestane se vám, že v hotelové skříňce zapomenete oblečení pro miminko nebo v koupelně hřeben.

A když povyroste

Opravdu zábavná dovolená vás čeká s dětmi od roka a výš. Objevují svět, všechno prozkoumávají, udržují vás tím ve střehu, ale mají radost z každé maličkosti jako je pouštění skořápky po kaluži či skákání po kamenech. Děti vás naučí se dívat na svět jejich očima, ukážou vám nádherné věci, naučí vás zpomalit a vychutnávat si maličkosti.

dovolená_u_vody

A také mít radost ze života, když je tak krásný. A naopak vy je můžete naučit, jak se správně chovat v přírodě, proč nekopat do hub nebo jak vyšplhat na obrovský kámen. A až budou starší ukázat jim naší historii skrz hrady, zámky a jiné kulturní památky.

sphy.cz