Nákup nového schodiště

Stavební prvek s názvem schodiště je tu s námi už od pradávna, protože velmi usnadňuje pohyb mezi výškovým rozdílem, kdy dnešní technologie je úplně jinde.

Nákup nového schodiště

Vnitřní prostory

Každý dnešní dům má pro pohyb mezi patry postavené schodiště, kdy se můžeme pohodlně pohybovat, protože určitě nechcete lozit po žebříku. Ještě je tu možnost výtahu, ale to je pro běžnou domácnost nesmysl, protože je to velký stavební zásah, zabírá mnoho místa, a navíc to není vůbec levná záležitost. U vnitřních schodišť je v našem zájmu rozhodně kromě funkčnosti i designové zpracování, které hraje při výběru poměrně velkou roli, protože jistě chcete krásnou domácnost.

točité schodiště

Pokud si lámete hlavu s nevyužitým místem pod schodištěm, pokud je ukotvené třeba na zdi, tak už nemusíte, protože je tu možnost sedacího nábytku či jiného využití, kde si budete moci například schovávat věci. Klidně si domů pozvěte odborníka, protože schodiště musí na dané místo nádherně zapadat a zároveň pevně držet, protože zde musí být dobrá bezpečnost. Každý prvek má zároveň své parametry, a proto vybírejte pečlivě.

Venkovní prostor

Vchod do domu či například do odlehlejší části nemovitosti je mnohdy řešen za pomocí schodů, protože je například v jiné výškové rovině než terén, a proto díky schodišti můžeme pohodlně vcházet i vycházet. Zde se nehraje až zas tak na design, ale rozhodně na pevnost, odolnost a povrch, protože venku působí přírodní podmínky, které by mohli produkt zničit, takže kvalitní materiál a zpracování je rozhodně základ. Sice můžete zvolit třeba dřevo, ale to potřebuje údržbu a nevydrží tak dlouho, a proto je lepší zvolit vhodný kov. Samozřejmě moderní je kombinace materiálu, kdy je populární například konstrukce z kovu a výplně ze skla.

schody na chalupu

Dbá se zde hodně na bezpečnost, protože pouze kluzký materiál není vůbec vhodný, protože po dešti je velké riziko uklouznutí a následně ošklivého zranění. Zároveň musí být povrch odolný proti rzi, jinak bychom se s ním mohli rozloučit. Na takové venkovní schody je samozřejmě norma, která udává nejen sklon.

sphy.cz