Jak oloupat dýňová semínka?

Naše imunita není pouze ovlivněna našimi geny, ale také hlavně tím, co jíme. Čím větší bude varieta jídel, tím více vitamínů a minerálů do sebe dostaneme. Mezi ty nejdůležitější, které přímo připravují náš organismus na boj s nemocemi je vitamín A, vitamín C a zinek.

Podzimní dýňová sezóna začíná

Zinek má neuvěřitelnou schopnost vyplavovat z našeho organismu všechny možné toxické látky např. alkohol, bacily atd. Lidé si spíše myslí, že jim pouze stačí vitamín C a budou v celý podzim a zimu naprosto v pořádku. Jenže matka příroda opět nám ukazuje, jak všechno skvěle vymyslela a přesně z tohoto důvodu, když již zapíjíme pochmurné večery burčákem, děti se připravují na Halloween, tak začíná další proslulá sezóna. Ano, přesně tak. Mezi nejbohatší zdroje zinku patří právě dýňová semínka.

Dýně se hodí nejenom na Halloween

Jak oloupat dýňová semínka? https://www.nakliceno.cz/blog-o-zdrave-vyzive/jak-oloupat-dynova-seminka/ Najdete opravdu spoustu nejrůznějších postupů, jak se zbavit bílé charakteristické slupky. Někdo k tomu používá nástroje, které má pořád se sebou tzn. zuby a nehty. Tuto první metodu lze ale uplatnit pouze ve chvíli, že se nejedná o úplně čerstvá semínka. V těchto případech je lépe si spolehnout na nehty nebo jiný ostrý předmět např. malý kapesní nůž. Když již jste se rozhodli, který nástroj použijete, tak nejdříve oddělte od sebe dvě strany slupky narušením rýhy. Poté dvěma prsty zatlačte na výstupek u zobáčku a mělo by jít ho odlomit. Následně stiskněte hrany semínka, aby se slupka prohnula a oddělila se od jádra. Občas samozřejmě můžou nastat komplikace např. jádro se přilepí ke slupce a musí se vyloupnout nožem.

Pokud tedy máte zájem, jak podpořit svoji imunitu během podzimu a zimy, nebo vás celkově zajímá zdravá a ekologická strava, tak se podívejte na náš skvělý blog a e-shop, kde najdete další zajímavé tipy. V případě jakýchkoliv dalších dotazů neváhejte a kontaktujte nás e-mailem nebo telefonicky.

sphy.cz