Kvalitní dentální hygiena

Odmalinka jsem si pečlivě čistila zuby, abych je měla krásné. Moc se mi líbily úsměvy slavných osobností a celebrit, že jsem si přála mít taky takový. Naštěstí jsem patřila tedy k těm, co dentální hygienu berou vážně a nikdy by mě ani nenapadlo jít spát bez vyčištěných zubů. A protože jsem nechtěla nic nechat náhodě, pořídila jsem si k obyčejné zubní pastě taky dentální vodu, mezizubní kartáčky a dentální nit. Musím říct, že ze začátku pro mě byly mezizubní kartáčky docela velké peklo. Mám tak úzké mezírky mezi zuby, že se mi tam ani ten nejtenčí mezizubní kartáček nevešel.

Krásné zuby chce každý

Byla jsem z toho docela zoufalá, protože čistění mezizubních prostor je velmi důležité. Všichni již totiž víme, že jen obyčejné čistění chrupu nestačí. A to ani dvakrát denně. Pokud opravdu toužíte po krásném úsměvu holywoodských hvězd a mít zdravý chrup, musíte si nejen připlatit, ale taky si na to vynahradit čas. Já třeba chodím pravidelně na bělení zubů a na dentální hygienu https://clinicplus.cz/tag/dentalni-hygiena/. Jedná se o to, že vám dentální hygienistka dokonale zub po zubu krásně vyčistí celá ústa a to včetně dásní a jazyka. Ano, i správná péče o jazyk a dásně je velmi důležitá. Pokud máte zánět dásní, jen těžko z toho vykouzlíte krásné zdravé zuby.

Všichni chceme krásné zuby

Zde totiž platí, že pokud máte dásně zdravé, vaše zuby to jistě ocení. Jde tady ale i o dědičnost. Moje babička má v osmdesáti letech všechny zuby své a jen dvě plomby. Zatímco děda měl už ve čtyřiceti letech všechny zuby umělé. A to se oba o svůj chrup starají a nenechávají nic náhodě. Tady tedy platí, že i pokud máte skvělé geny na zdravé zuby, tak i tak se o ně musíte starat a čistit je pravidelně. Bohužel ale někdo takové štěstí nemá a má dentální problémy i po tom, co se o svoje zuby a dásně pečlivě stará. Moje kamarádka dlouho bojovala se zápachem z úst. Používala různé ústní vody a drahé zubní pasty a nic jí nepomohlo. Až po roce jí došlo, že má uvolněnou plombu a pod ní se jí tvoří bakterie, které způsobují typický zápach. Tady platí, že když chodíte pravidelně na dentální prohlídky, vždy vše dobře dopadne.

sphy.cz