Lustr do ložnice je významný estetický prvek

Lustry do ložnice mohou být dvojího, respektive trojího druhu. Navzájem se odlišují nejen svými tvary, materiály a koncepcí, ale zejména svou výškou. A právě zde bychom se rádi pozastavili, abychom vám naznačili, jak důležité je vybírat svítidla i na základě praktického využití.

Plochá svítidla – ploché svítidlo, např. diskovitého či oválného tvaru, se hodí hlavně tam, kde se pohybují neposedné děti. Zde převažují spíše bezpečnostní důvody nad estetikou, plochá svítidla jsou pro tyto účely vhodnější, ale zas od nich nelze očekávat žádné okouzlení. Je to podobné, jako kdybyste osadili velký společenský sál, kde se pořádají plesy a bankety, namísto křišťálových lustrů, plochými zářivkami.

moderní ložnice

Přisazené lustry – lustr přisazený až ke stropní desce je řešením, dalo by se říci, optimálním. Jeho značnou výhodou je zejména působivý vzhled, který dobře plní estetickou funkci, ovšem zároveň takovéto svítidlo velmi dobře osvětluje okolní prostor. Působí naprosto přirozeně a může být součástí výzdoby interiéru, kde perfektně doplní vybavení nábytkem, rolety, závěsy, záclony, květinovou výzdobu i podlahovou krytinu a malbu stěn. U přisazených lustrů také nehrozí problémy s jejich kontaktem, například při oblékání, což je v ložnici poměrně častý jev. Málokdy se stává, že byste při navlékání svetru do něho vráželi rukama a způsobili jeho nebezpečné rozkolébání.

svítidlo v ložnici

Závěsné lustry – lustry zavěšené na lanku hluboko do vnitřního prostoru působí velmi dominantně a bývají nejvýraznějším prvkem v celé místnosti. V ložnici to snadno navodí útulnou atmosféru, ovšem nesmírně záleží na osobním vkusu a schopnosti vytvořit harmonický soulad svítidla s okolním prostředím. Vaši volbu může v tomto směru podepřít konzultace s bytovým architektem, případně s lidmi, kteří již mají s výběrem svítidel osobní zkušenosti.

sphy.cz