Kritéria pro výběr elektrospotřebičů

Elektrospotřebiče do kuchyně patří stejně jako například kuchyňská linka nebo stůl. S jejich pomocí můžeme daleko efektivněji připravovat různé pokrmy, v případě lednice je i uchovávat déle čerstvé. Na co byste měli při nákupu měli dávat větší zřetel se dozvíte v následujících řádcích.
domácí přístroje
Hlučnost
Pokud nechcete, aby v kuchyni bylo stejně hlučně jako na stavbě, dbejte na to, aby spotřebiče, které si pořídíte, byly co možná nejtišší. Samozřejmě, pokud si pořizujete kávovar, asi na tento aspekt příliš hledět nebudete, ale při nákupu myčky je to jeden ze stěžejních parametrů, na který byste neměli rozhodně zapomenout. Samotná myčka může být poměrně kvalitní, ale pokud při svém chodu burácí podobně jako pračka, asi byste se měli poohlédnout po jiném typu.
sklo v myčce
Rozměry
Rozměry spotřebiče jsou zcela klíčové. Máte-li pouze malou kuchyňku, kam se toho moc nevleze, asi nepřemýšlíte nad koupí velké americké lednice. Ovšem i menší spotřebiče mohou zabírat poměrně hodně místa. Z tohoto důvodu je dobré důkladně kuchyni přeměřit a pak zjištěné údaje zkontrolovat s velikosti spotřebiče, po kterém toužíte. Zapamatujte si, že by vždy měla existovat alespoň pěticentimetrová vůle.
Spotřeba
Velikost spotřeby je také dost důležitá, alespoň, pokud nechcete vyhazovat peníze oknem. Je sice hezké, že si pořídíte mikrovlnnou troubu s padesáti funkcemi, ale pokud se jedná o žrouta elektrické energie, pamatujte na to, že ji zaplatíte ještě několikrát. Elektřina je každým rokem dražší a dražší a je tedy mnohem výhodnější vybavovat si kuchyni spotřebiči, které možná neumí úplně vše, ale které jsou úsporné.
nádobí nad myčkou
Cena
Samozřejmě, že cena patří mezi důležitá kritéria, zvláště v České republice. Na koupi spotřebiče ve slevě není nic špatného, ale neměli byste si vybírat kuchyňské vybavení pouze podle toho, kolik stojí. Mějte na paměti, že nízká cena obvykle znamená nižší kvalitu.

sphy.cz