Půjčka na dovolenou

Dovolená s rodinou u moře, sen každého, kdo si chce užít letních radovánek a zapomenout na starosti všedních dnů. Někteří na takovou dovolenou šetří a mají dlouhodobé úspory, jiní přemýšlejí o úvěru. A tito lidé se pak snadno nechají zlákat množstvím reklam na výhodnou půjčku.
Nabídky se jen hrnou, množství nabídek překračuje poptávku a tak si lidé vybírají podle nabízených podmínek. Firmy nabízejí samozřejmě půjčky bezúčelně, nepotřebujete žádného ručitele, vyřízení je rychlé.  Někteří slibují vyřízení ihned nebo do 24 hodin.  Dle reklamy stačí pár kliknutí na počítači a je vše zařízené, použít můžete samozřejmě i telefon, nebo zajít osobně do některé pobočky. A tady opět nemusíte podepisovat žádné ručení, dokládat své příjmy a sliby nulových poplatků předem jsou samozřejmostí.
slunce nad letadlem.jpg
Lákavá je i nabídka maximální doby splácení, třeba až 10 let vycházejíce vstříc klientům s potřebou co nejnižší měsíční splátky. Flexibilní půjčky, kterou můžete kdykoliv splatit částečně nebo zcela také může váhavému zájemci pomoci se rozhodnout.
palma na pláži.jpg
Na internetu lze také zadat částku, kterou požadujeme, a ihned můžete použít online kalkulačku, která dokáže lehce spočítat vaše splátky.
To vše vypadá najednou jednoduše a tak se mnozí nechají zlákat. Ale uvědomí si, že kvůli pár lákavým dnům u moře se mohou dostat do problémů s exekutory? Někteří si totiž neuvědomují, že tento úvěr nejsou schopni splácet. Nechají se zlákat slibem exkluzivní půjčky, ale je to tak trochu nezodpovědné zadlužování. Lidé si totiž nespočítají, že mají v mnoha případech další drobné úvěry. K měsíčním platbám nesplacených účtů u telefonních operátorů, dodavatelů energií a jiných se přidá další položka.
rodina u moře.jpg
Odborníci na osobní finance před tímto krokem důrazně varují. Průzkum dokázal, že v těchto případech se navíc jedná o lidi, kteří již s dluhy problém měli nebo mají a pocházejí často z ekonomicky nejslabší skupiny lidí pouze se základním vzděláním.
Možná se ale blýská na lepší časy, přeci jen v souvislosti se zvýšeným výskytem exekucí a insolvencí se lidé začínají přiklánět k zodpovědnějšímu hospodaření s rodinným rozpočtem.

sphy.cz