Zkuste si volný pád „nanečisto“

Vždycky jste si chtěli vyzkoušet volný pád z letadla či tandemový seskok, ale nikdy jste nesebrali dost odvahy, času či peněž? Létání v simulátoru volného pádu by pro Vás mohlo být prvním krůčkem k uskutečnění Vašeho snu. Vyzkoušíte si, jaký je to pocit pohybovat se volně vzduchem. Brzy zjistíte, zda je Vám tento pocit příjemný a chtěli byste ho zažít i v reálné podobě, či Vám jako zážitek na celý život postačí právě návštěva simulátoru.
seskok z letadla
Větrný tunel v pražských Letňanech
V České republice máte tuto jedinečnou možnost ve větrném tunelu, který se nachází v Letňanech na okraji Prahy. Větrný tunel má v průměru přes metry a vzduch zde proudí rychlostí mezi 200-280 km/hod. Nebojte se, že byste byli hozeni tzv. rovnou do vzduchu. Před samotným letem Vám bude poskytnuta podrobná instruktáž od profesionálů. Kromě toho Vám bude zapůjčeno nezbytné ochranné vybavení, tedy kombinéza, helma, brýle a rukavice.

Je dobré být z domova vybaven pohodlným sportovním oblečením, které si necháte pod zapůjčenou kombinézou a šněrovacími boty. Po základní teoretické instruktáži se s instruktorem odeberete do uzavřené letové komory. Po několika málo vteřinách brzy pochopíte, jak své tělo v silném proudu vzduchu ovládat a vyzkoušíte si, jaké polohy těla můžete v tunelu zaujmout. Vzhledem k tomu, že se jedná o vskutku náročnou fyzickou činnost, strávíte v tunelu zhruba necelé dvě minuty, poté co si odpočinete, budete moci jít znovu na věc. Celý Váš pobyt v tunelu může být zaznamenán na kameru a vy si ho potom budete moci zpětně ještě kdykoliv oživit a pochlubit se rodině a přátelům.
volný pád
Kdo všechno si může let v simulátoru vyzkoušet?
Létání v proudu vzduchu si mohou po souhlasu rodičů vyzkoušet i děti starší 5 let. Jinak je létání vhodné pro každého, kdo netrpí poruchami krevního oběhu, problémy se zády či jiným vážnějším zdravotním problémem. Samozřejmě není létání vhodné pro těhotné ženy.

sphy.cz