Bankovní vs. nebankovní úvěr: Znáte rozdíly mezi nimi?

Mnoho lidí ještě stále věří, že nebankovní poskytovatelé úvěrů nabízí předražené a mnohdy nevýhodné úvěrové produkty, které mají jejich klienty připravit o poslední možné finanční úspory. Je ale potřeba poznamenat, že řada těchto společností je mnohdy poslední záchranou stanicí před jistým krachem. Rychlost vyřízení úvěru, ale i méně papírování hraje nebankovním společnostem do karet a mnoho lidí na ně vsází hlavně v případě, kdy jim banky odmítly půjčit. V čem jsou tedy společnosti z nebankovního sektoru výhodnější?

Bankovní půjčka pro náročné

Bankovní půjčku není potřeba zdlouhavě představovat, známe jí všichni a je v dnešní době v nabídce už většiny bank. Žadatelé jí ale využijí primárně k financování větších závazků, jako je pořízení vlastního bydlení, studium v zahraničí nebo pořízení vlastního automobilu. Bankovní půjčky stále nabízí nejvýhodnější úrok, jejich schvalovací proces je ale zdlouhavý a mnohdy s nejasným výsledkem.

podání rukou

Pokud se klient ze dne na den ocitne v tíživé finanční situaci, banky i kdyby chtěly, mu nedokáží tak rychle pomoci. Na trhu je v současnosti přebytek likvidity a bankovní subjekty doslova bojují o každého nového klienta. Proti nim ale bohužel stojí složitá legislativa a úmrtnost na některých úvěrových produktech je tak vysoká.

Nebankovní půjčka v těžké životní situaci

Nebankovní půjčky jsou výhodné pro ty, kteří se z nenadání ocitli v těžké životní situaci a neví, jak z ní ven. Její vyřízení je vcelku snadné, bez zbytečného papírování a byrokracie. V některých případech je možné mít už v ten samý den peníze na účtu.

balíček peněz

Nebankovní subjekty však nenabízí pouze rychlé půjčky k uhašení nahodilých výdajů, u řady z nich je možné narazit i na hypoteční úvěry. Americká hypotéka bez dokládání příjmů je úvěrový produkt pro žadatele, kterým banky odmítly půjčit.

sphy.cz