Uklízení jako hobby

Poměrně netradiční záležitost je mít zálibu v uklízení. Některé činnosti jsou však skutečně velice svérázné.

Vlakové soupravy – psychologové a psychiatři se ve svých ordinacích setkají s tolika životními osudy a styly, že by laik žasnul. Že je uklízení pro někoho vynikajícím antistresem, uvolňujícím prostředkem a pohodovou činností, je poměrně známo, ale existují i vyhraněné zájmy, jak spojit pracovní činnost s volným časem a provozovat oblíbené hobby jako zdroj svého štěstí. Jednou z těch skutečně neobvyklých je úklid ve vlakových soupravách. Je totiž spojován s cestovatelskou vášní a lidé, kteří tuto činnost provozují rádi, se při práci ladí na jedoucí soupravu a volný, svobodný pohyb.
bezbariérové wc

Kanceláře – úklid jako zdroj zábavy je často součástí života lidí posedlých čistotou, pořádkem, věcmi na svých místech, někdy až úzkoprse zaměřených. Nejčastěji se tato záliba projevuje v kancelářích. Velmi rádi ukládají odpadkové koše do přesné polohy, vysávají koberce, leští zrcadla a obklady na toaletách a činí jim nebývalé potěšení, když je místnost přesně podle jejich představ.
košťata u zdi

Japonci dokážou překvapit snad ve všem

Úklid v domácnosti nebo v kanceláři, která je vybavena moderním a vkusným nábytkem, a kde je pobyt příjemný již sám o sobě, a kdy jej ještě zkrášlíte pořádkem a čistotou, je snadno pochopitelný i tehdy, jestliže jde o zábavu a koníčka. Ovšem někteří Japonci si své hobby představují velice nezvyklým způsobem. V největším japonském městě se rozmáhá záliba v úklidu veřejných toalet.
plastové nádoby
Pro některé z nás je jen pouhá představa krátkodobé návštěvy takového zařízení ne zrovna vábná, dokázali byste se tímto způsobem i bavit? V Tokiu se leští keramické mísy, pisoáry, dlažby a obkladačky velice důkladně, že by se tu mohlo i stolovat. Lidská povaha je zkrátka dosud neprobádanou nádobou a žádný psycholog si netroufne tvrdit, že zná dokonalý recept na lidskou duši.

sphy.cz