Primitivní muž?

Muži se svým vztahem k sexu často připadají ženám nevyspělí, až primitivní. Pokud máte s partnerem jen nezávazný, volný vztah, ještě to tolik nevadí, že se tak soustředí hlavně na svůj pud. Ale jakmile s ním pokročíte ve vážnou známost, může to vaši vzájemnou lásku dost komplikovat. Vážný vztah totiž předpokládá věrnost a s ní mají muži často problém. Příroda jim totiž velí, aby se rozmnožovali často a podmínky k sexu pro ně nejsou zas tak důležité. Ovšem žena chce něhu, dlouhou a láskyplnou předehru. Sex je pro ni především citová záležitost, a to se s prudkou chtivostí muže často vůbec neslučuje.

obrázek kámasutry

Muži to však nemají snadné, jak by se z hlediska opačného pohlaví mohlo zdát.

 

Na vině je hypotalamus

Malý, ale důležitý útvar v mozku s tímto podivným názvem, uvolňuje hormony, které chuť na sex řídí. U mužů tedy testosteron a jelikož hypotalamus je u nich větší, je ho i uvolňováno mnohonásobně více než u žen. Jinak by muž ani mužem nebyl. Určuje to jeho sílu, svaly a celkový vzhled. Ale má to i za následek prudké sexuální vzrušení, po němž následuje stejně rychlé zklidnění.

Úkolem muže prostě je partnerku rychle oplodnit a postarat se tak o přežití lidského rodu. 

 líbání pod třešní

Proč jsme každý jiný?

Jistě se nabízí otázka, proč tomu tak je. Proč je to tak složité a zařízené, že se zdá, jako kdyby si příroda přímo nedorozumění mezi partnery přála. Muži se zdají být pro ženy příliš přímočaří. Ony mají vše úplně jinak, a tak nechápou, proč jdou jejich protějšky tak přímo na věc, proč nemají fyzickou lásku trochu více komplikovanější. Při hlubším zamyšlení se to však dá docela snadno pochopit. Přitažlivost k mužům by nikdy nebyla tak silná, kdyby nebyli tak rozdílní od nás žen a totéž platí i naopak.

Poznávat druhého, milovat na něm právě to pro nás zvláštní a nepochopitelné je základem kouzla a atraktivnosti, zajímavosti a svůdnosti, při nichž se rodí sexuální touha a přitažlivost.

sphy.cz