Správné zapojení bazénu

Zapojení bazénu musí být provedeno profesionálem, protože je důležitá těsnost a funkčnost. S tím nám pomůže odolný PVC materiál v podobě různých produktů.

Správné zapojení bazénu

Napojení filtrace

Každý bazén potřebuje filtraci, jinak by nám všechny nečistoty plavali ve vodě a potom by nebyla vhodná ke koupání. Důležitý je její výkon, aby se bez problémů stihla přefiltrovat veškerá voda několikrát za den. Druhy filtrací jsou různé, kdy nejrozšířenějším typem jsou pískové, protože mají pískovou náplň a ta hezky zachytí veškeré nečistoty.

bazénová filtrace

Aby voda mohla nějak kolovat, tak je zapotřebí také čerpadlo. Celý tento celek musí být správně zapojen, protože bez toho nám nebude fungovat. Čerpadlo musí být zapojeno na elektrickou síť a dále je potřeba spojení systému filtrace s bazénem, aby voda šla jedním směrem z bazénu přes filtraci zase zpátky do bazénu. Vše by měl provádět profesionál, aby čerpadlo bez problému šlapalo a okruh nám zajistil čirou vodu, ve které bude radost se koupat. Potom si budeme už jen moci užívat koupání. Samozřejmě ještě je potřeba zajistit vhodnou chemii, aby se třeba netvořili zelené organismy.

PVC materiál

U vedení vody je rozhodně důležitá těsnost systému, protože by nám třeba voda mohla natéct do elektroinstalace čerpadla, a to rozhodně není nic dobrého. Osvědčený je PVC materiál, protože to je plast, který odolává všem možným vlivům a voda mu vůbec nevadí. Životnost je v řádech desítek let, takže se nemusíte obávat, že by tento materiál nevydržel.

PVC potrubí

Můžeme z něj proto v klidu poskládat celý tento systém. Abychom těsně spojili jednotlivé prvky, tak tu máme Šroubení PVC-U Chlorito.cz, které má přesný závit, takže jednotlivé prvky snadno spojíme. V nabídce je mnoho tvarů, jenž se liší podle rozměrů. Můžeme si proto zakoupit přesně takové šroubení, jenž potřebujeme. Na tomto e-shopu je zakoupíme za výhodné ceny, takže systém bude skvěle fungovat, a ještě k tomu bude za dobrou cenu. PVC můžete v rozvodech vody rozhodně věřit, kdy se v něm zachytává minimum bakterií, což je pro čistotu vody také důležité.

sphy.cz