Pochutnejte si na banánovém prášku

Banány mají velkou spoustu výhod. Nejenže vaše jídlo skvěle dosladí, takže je můžete používat ve formě přírodního sladidla, ale vašemu tělu dodají velkou spoustu potřebných minerálů a vitamínů. Nejvíce zastoupeným vitamínem je B6, jež napomáhají v produkci bílých krvinek, zahánění depresí ale také chrání před cukrovkou II. typu. Známé jsou také regulaci cukru v krvi, zmírňování zažívacích potíží a dodávání energie. Řada studií je také pokládají za exotické zlato, protože patří k nejzdravějším, nejvýživnějším a nejléčivějším potravinám.

Banány na trhu

Proč jíst banány tedy již víme. Věděli jste ale, že si je nemusíte dopřávat pouze ve variantě přírodní nebo sušené, ale také v podobě banánového prášku? Tento prášek se získává z opravdu zralých banánů, které se vyznačují opravdu sladkou a lahodnou chutí, která zaručí prášku typickou intenzivní banánovou chuť. Tyto banány v tomto stádiu sesbírají, oloupou a nechají se sušit nejlépe na slunci nebo na teplém vzduchu. Není dobré, když jsou tyto banány vystaveny vysoké teplotě například v peci nebo jiných uměle vytvořených zařízeních sloužících k sušení, protože teplotou se vytrácí veškeré blahodárné látky. Další fází je mletí. Usušené banány s minimálním obsahem vody se rozemelou na opravdu velice jemný a lehce žlutý prášek. Až jej budete kupovat ujistěte se, že zde nejsou přidávány žádné dochucovadla a že se jedná o bio kvalitu, která zaručuje, že se nejedná o prášek z levných a chemicky ošetřených banánů.

Nakrájený banán

Banánový prášek od Naklíčeno.cz můžete využívat k pečení dezertů, například do banánového chlebíčku nebo palačinek. Vhodný je ale také do jogurtů, kaší, smoothie a tak dále. Velkou výhodou je, že jej mohou používat i lidé se zaměřením na raw stravu, protože jak již bylo zmíněno, není vystaven vysokým teplotám. A jelikož se jedná o ovoce, které tedy neobsahuje lepek, jeho používání se nemusí bránit ani lidé s intolerancí na lepek.

Banánový chlebíček

sphy.cz