Druhý dech podnikání

Pokud dojde k situaci, že podnikání se delší dobu nedaří, máme před sebou rozhodnutí, které není lehké. Zkusit to ještě dál a doufat, že se to zlepší, podnikání oživit nějakou reorganizací, či podnikání pověsit na hřebík dřív, než to za nás udělá insolvenční správce.

plánek k podnikání

Před jakýmkoli rozhodnutím je nutné udělat si celkovou bilanci podnikání, analýzu situace a jejích možností, analýzu konkurence, i vlastních schopností a dovedností pomoci podnikání zpět na nohy. Ne, nebude to tak těžké, jako začít podnikat, kdy mnoho věcí nevíte a zjišťujete je až za chodu, ale bude to také těžké. Znáte už dobře legislativu týkající se Vašeho oboru, znáte, jaké povinnosti ze zákona jako podnikatel máte, jen se někde stala chyba, která nás připravila o zákazníky, tím o zisk a prosperující podnikání. Je nutné tu chybu najít a odstranit, potom můžeme zvažovat další kroky, jak podnikání vlít novou krev do žil. Možná potřebujeme jen pohled někoho zvenčí, kdo nám přinese nové nápady, možná si potřebujeme udělat dovolenou a vše na chvíli vypustit, abychom získali nadhled. Možná se jen potřebujeme postavit na hlavu, abychom získali jiný úhel pohledu. To je první způsob.

Druhý způsob, jak se zachovat, je hodit ručník do ringu a vzdát to. Rozprodat nářadí a zbylé produkty a pokrýt s nimi své závazky. I to je možnost, jak vyřešit nefungující podnikání vcelku slušným způsobem.
ruce mužů

Potom také můžeme jako mezci neustále tu chybu, kterou děláme opakovat, propadat se hlouběji a hlouběji a dostat se do velkých problémů, které ukončí insolvenční správce. Nám nezůstane podnikání, ale pouze dluhy, které jednoho dne budeme muset splatit, nebo si zařídit oddlužení, které naše problémy vyřeší.

Ať už máte v plánu jakékoli z nabízených řešení, neváhejte s ním, dokud je ještě čas, než Vám problémy přerostou přes hlavu. Snaha najít řešení, je vždy lepší, než nečinnost.

sphy.cz