Zakoupením zahradní solární sprchy neprohloupíme

Spíš naopak, ušetříme totiž domácí teplou vodu a tím i naše finance. Sprchy jsou dostupné v příjemných cenových relací, takže nikoho doslova finančně nezruinují a navíc vstupní investice se vrátí poměrně brzy zpět. Pokud mají solární zásobník, tak jsou naprosto ekologickým zdrojem teplé vody a to pro celou rodinu. Využívá totiž k ohřevu pouhých slunečních paprsků a tělo sprchy slouží jako solární kolektor. Navíc se dají zakoupit i v barevném provedení, takže vytváří dokonalý design.
stará sprcha

Sluneční sprcha

Zde se pokrok skutečně posunul hodně dopředu. Dříve se používalo k osvěžení v parných dnech zahradních hadic nebo polévání z kropáčů, případně kdo měl studnu, tak taková ledová sprcha, to byl také pěkný mazec. To všechno je pryč a přišlo pohodlí do našich domovů. Zahradní solární sprchy se staly nejrozšířenějším typem venkovních sprch. Jedno jim zůstalo společné – studená voda. I ony musí být napojeny na vodovodní řád. Ohřev se pak děje v jejich těle, to je solární akumulační zásobník na vodu. Vyrábí se v různých objemových provedeních, takže zde bude vhodné popřemýšlet o tom, jakou velikost pořídíme, aby se například mohla vystřídat celá rodina. Sprcha je dále vybavena hadicí, luxusnější pak sprchovou armaturou, která se skládá z pevné sprchové hlavice a flexibilní hadicí s menší hlavicí. Zkrátka na trhu je tak bohatý výběr, že je dobré se nenadchnout hned při prvním pohledu na solární sprchu, ale je potřeba ji rozumně vybrat.
sprcha na zdi

Cestujeme se sprchou

Že se jedná o žert? Ne nejedná. Zakoupením vaku na vodu si totiž můžeme vozit sprchu s sebou prakticky kamkoliv. Jedná se o nejjednodušší solární sprchu, která se dá zakoupit v řádu desítek korun. Hlavně se dá použít v místě, kde není možnost připojení na vodovodní řád. Má podobu černého vaku a ten slouží právě jako akumulační zásobník vody. Zkrátka stačí naplnit dešťovou vodou nebo nabrat vodu z potoka či řeky. Poté ho musíme jen zavěsit do nějaké dostatečné výšky, třeba na strom a nechat působit sluneční energii. Za pár hodin je sprcha připravena, ale pozor na příliš horkou vodu. Nedá se teplota zregulovat a ze sprchové hlavice vytéká samospádem. Ovšem ideálně poskytne hygienu pro základní potřebu.

sphy.cz