Stravujte se s rozumem

Všeho tak akorát

Mít vyváženou stravu je docela věda, a proto existuje zaměstnání výživový poradce, kdy takový člověk musí mít dost vědomostí. Nedá se univerzálně říct, co bychom měli jíst a v jakém množství, protože každý má určitý zdravotní stav, fyzickou zátěž, chutná mu něco jiného a tak dále. Na druhou stranu není dobré jíst hodně sladkého a podobně. Nemusíme si ho však úplně zakazovat.

zdravá strava

Je to zkrátka o tom najít optimální rovnováhu, která bude našemu tělu vyhovovat a přispívat k našemu zdraví. Jako příklad si můžeme uvést potravinou pyramidu, na které je hezky vidět jaké množství daného jídla bychom měli jíst. Jídelníček je potřeba zkombinovat s tím, jak se hýbeme, protože sportovec má větší kalorický příjem a v jeho stravě se obvykle nachází dost bílkovin. Jestliže se moc nehýbeme, tak je dobré popřemýšlet, jestli by nebylo dobré to změnit. Dostatečný pohyb a vyvážený jídelníček je klíčem k úspěchu.

Kešu oříšky

Někdo si pod zdravou stravou může představit veganské jídlo, které mu nebude chutnat. Ovšem vůbec to tak být nemusí, protože klidně můžeme jíst maso a k tomu si dát zeleninovou přílohu a podobně. Zajímat by Vás mohlo zdravé mlsání, kterým získáme důležité látky, a ještě si pochutnáte. Zástupcem jsou kešu pražené solené, jenž dobře vypadají i chutnají. Oříšky rostou v tropech na vysokých stromech. Praží se také z důvodu, abychom se vyhnuli smolnatému oleji, jenž se vyznačuje drážděním pokožky. Balení má hmotnost 1 kg, takže oříšky Vám vydrží po delší dobu. Jejich složení má pro nad hned několik pozitivních účinků. Hned jako první je to obsah nenasycených kyselin.

kešu oříšky

Dále mají vliv na nervovou soustavu, jenž má vliv na soustředění, myšlení a paměť. Takto bychom mohli ještě dlouhou pokračovat, takže o pozitivních účincích není pochyb. Nejlepšího výsledku dosáhnete samozřejmě při pravidelné konzumaci.

sphy.cz