Stěhování a jízda na dovolenou s dodávkou z Prahy 6


Někteří lidé zjišťují, že se jim nevyplatí vlastnit vozidlo, a že je výhodnější si jej občas pronajmout. Kupříkladu pokud bydlíte v Praze, jezdíte denně do zaměstnání metrem, které vás dopraví až téměř na vaše pracoviště, nakupujete trvanlivé potraviny v prodejnách zdravé výživy a další zboží přes e-shopy, přičemž vám vše dovezou až domů, auto vlastně potřebujete jen pro volný čas.

osvětlená silnice

Pro stěhování si můžete pronajmout větší dodávku, můžete ji využít i při větších nákupech stavebnin, spotřebičů, nábytku, vybavení zahrady, můžete se s ní vydat na víkendové akce, na týdenní dovolenou, naložit do ní jízdní kola, na přívěs lodě pro splouvání řeky atd. Možností je mnoho a hlavně bez starostí o technické záležitosti, související s provozem vozidla.

provoz na dálnici

Spočítejte si poplatky – kdybyste vlastnili vozidlo, spočítejte si, kolik na jeho provoz musíte vynaložit financí, započítejte povinné ručení, dálniční známky, technické kontroly, nové pneumatiky, výměnu oleje a dalších kapalin, náhradní díly a amortizaci vozu, poplatky za parkování a samozřejmě pořizovací cenu samotného automobilu. Porovnejte tyto náklady s pronájmem dodávky, tímto způsobem snadno propočítáte, co je výhodné, a případně jak často se vyplatí jezdit v průběhu roku s pronajatým vozem. Stačí k tomu jednoduchá matematika a docela obyčejná kalkulačka.

A ještě jednu výhodu mají dodávky – ačkoli se někomu z vás může zdát, že se s tak velkým autem snad ani nevejdete na silnici, a řízení je mnohem obtížnější, než jízda s osobním autem, není to tak docela pravda. Sedadlo řidiče je vysoko nad terénem, máte poměrně dobrý přehled kolem sebe a navíc je jízda pohodlnější i pro spolujezdce. Širší sedadla, víc místa pro nohy i prostornější kabina působí lépe na psychiku, než dlouhé cestování v malém autě ve velkém počtu osob. S dodávkou z půjčovny dodávek Praha 6 pak nemusíte tak často zastavovat na nucené přestávky a ujedete na jeden zátah delší vzdálenost.

sphy.cz