Pozitivní účinky plnospektrálních světel zářivek 2gx13

Používání těchto zářivek je velmi výhodné, jelikož například takové podání barev je nezkreslené a je skoro identické s denním světlem. Je to určitě velmi přínosné pro ty, kteří se zabývají grafickou prací, nebo pracují v tiskárně.
šetřící žárovka.jpg

I probouzení je s nimi úplně jiné. Navozuje totiž pocit podobný slunečnímu svitu, takže vstávání je mnohem příjemnější. Přednost těchto zářivek spočívá hlavně v tom, že je přirozené vůči teplým odstínům, vhodné pro relaxaci a usínání.

I podle některých lékařských studií bylo dokázáno, že mají pozitivní vliv na sezónní deprese. Pomáhají ještě navíc zmírnit důsledky afektivních poruch.

Dokonce zatočí i s únavou. Únava zraku je prokazatelná při dlouhodobém používání světla, které je úzkospektrální. Kvůli těmto světlům dochází ke snížení ostrosti vidění a to při delších pracích s výpočetní technikou.

Pokud byste chtěli ideální světlo na pracoviště manuálního charakteru, ale i pro úřady nebo školy máte určitě možnost. Hodí se tam, kde chcete, aby byla únava co nejmenší a zvyšovala se produktivita práce. Díky tomu se ještě navíc snižuje výskyt pracovních úrazů a agresivní chování zaměstnanců, kteří pracují pod tlakem ve špatně osvětlené místnosti.

U plného světelného spektra existuje velká spousta provedení. Vyrábí se totiž ve všech známých typech osvětlení. Sortiment je opravdu pestrý, a pokud máte o tento typ světla zájem, je možné jej pořídit v různých druzích osvětlení, jako je například klasická halogenní žárovka, LED diodová žárovka, sluneční simulátor apod.
úsporná zářivka.jpg

V takových uměleckých školách je vyžadováno osvětlení co nejlepší. Aby byla splněna podmínka Ra > 90, je zapotřebí použít tento typ osvětlovací techniky anebo denní světlo.

Co se týká mateřských školek, je dokázáno, že děti se cítí pod tímto světlem mnohem spokojenější a klidnější. Kromě toho má tato žárovka pozitivní vliv na jejich hyperaktivitu.

Vhodné použití je i do domu seniorů, jelikož organismus starších lidí se díky nim lépe regeneruje a navíc se tito lidé více zabaví.

sphy.cz