Podnikatelský svět

Více svobody

Většina lidí začíná pracovat v zaměstnaneckém poměru. Jestli jsme zde spokojení záleží na mnoha faktorech jako je mzda, kolektiv, druh práce a řada dalších věcí. Bohužel často lidi jejich práce nebaví, což může být způsobeno třeba tím, že na ně tlačí šéf a celkově se v takovém prostředí necítí dobře. Dělat něco co nás nebaví každý den třeba 8 hodin denně je dost ubíjející, takže je výhodné najít změnu.

muž u notebooku

I když zaměstnanecký poměr má výhodu v tom, že se pravidelně můžeme těšit na svou výplatu. U solidních a dobře zaběhnutých firem je riziko, že bychom ji nedostali dost malé. Můžeme se však vydat na dráhu podnikání, kde nehrozí, že po nás bude šéf řvát, protože ani žádného mít nebudeme. Celkově jsem takoví více svobodní, akorát na druhou stranu je to větší zodpovědnost a mnohdy i časově náročnější záležitost, takže nezbývá už tolik času na rodinu a koníčky. Navíc musíme pamatovat na jistá rizika.

Založení společnosti

Pokud plánujeme vyšší výdělky a více lidí v čele, tak se může vyplatit místo OSVČ společnost s ručením omezeným. Než ji založíme, tak bychom měli mít pár věcí ujasněných. Tou první je rozhodně, jak to bude s vlastnictvím a kdo bude mít jaká práva a jaký podíl. Vše mějte ošetřeno smluvně, protože se někdy stává, že se vlastníci nedohodnou a končí to spory.

shluk zaměstnanců

Také to chce vymyslet dobrý název, protože je důležité budovat značku a ta by měla mít zvučné a snadno zapamatovatelné jméno. Se sídlem si až tolik hlavu lámat nemusíme, protože to může být i virtuální. Samotnému zakládání se můžeme vyhnout, protože prodej s.r.o. nabídek ready made společnost, kterou stačí přepsat v obvodním rejstříku a následně začít podnikat. Díky tomu první kroky nemusí být žádná věda a spousta stráveného času, který můžeme investovat do důležitějších záležitostí, které povedou k budování úspěšné a prosperující společnosti.

sphy.cz