Nejlepší místa pro digitální nomády

Pracovat online můžete samozřejmě kdekoli, kde se připojíte k internetu. Některé destinace jsou ovšem oblíbenější než jiné, a to zejména pro Čechy. Vzhledem k tomu, že máme čtyři roční období, tak mnoho lidí volí spíš místa, kde je po celý rok teplo. Podíváme se tedy na atraktivní místa, která jsou nejlepší pro život digitálního nomáda .
vousatý podnikatel

Nejoblíbenější destinace influencerů

Pokud jste uživateli Instagramu a sledujete nějakého nomáda, cestovatele či fotografa, zaručeně jste u něj viděli fotky z Bali. Jedná se o indonéský ostrov a řadí se mezi ráj digitálních pracovníků. Velkou výhodou je levné ubytování, milí obyvatelé a výborné jídlo. Kromě zaměstnání se můžete věnovat surfování nebo plavání. Stejně tak si můžete naplánovat výlet na rýžová pole, nebo si venku užít jógu.

Další levná destinace

Thajsko začíná být velice populární jako místo pro dovolenou, ale i pro jiné činnosti. Ceny jsou tam velmi příznivé, ale zároveň tam najdete poměrně velká města, kde si můžete zařídit vše potřebné. Už bude pouze na vás, zda si zvolíte některé z velkých měst jako je Bangkok, ale zvolit si můžete i malý a klidný Čiang Mai, kde najdete řadu buddhistických chrámů, kavárny i prostory na provozování jógy.
výhled na jezero

Cestovat daleko vůbec nemusíte

Asi máte zafixované, že se nomádi uchylují pouze do teplých krajin a cestují mimo Evropu. Není to ale vůbec nutné. Oproti Indonésii jsou tu sice ceny vyšší, ale naopak nebudete tak daleko od své rodiny a přátel. Skvělý je například portugalský Lisabon či Porto. V obou případech se vám dostane krásného počasí, nádherných historických budov a úžasného jídla i kávy. Pro milovníky historie bude vhodný také chorvatský Split a pokud vám jde o finance, tak můžete zvolit i maďarskou Budapešť.

Cestovat ale nemusíte vůbec. I když si to nemusíte myslet, tak Čechy jsou pro digitální povolání vhodnou variantou a nebudete muset řešit stěhování, odloučení od rodiny či přátel. Ceny vám budou dobře známé, snadno se všude domluvíte a klid si tady zajisté také můžete vytvořit. Jen se budete muset smířit s proměnlivými teplotami.

sphy.cz