Návrat do dětství

Od vzniku prvních dopravních prostředků se začal paralelně vyvíjet i trh s modely těchto produktů. Zprvu to byla pouze záležitost velmi úzké vybrané společnosti, kdy tyto modely vznikaly jednak, jako hračky pro děti zámožných rodičů a jednak sběratelské předměty, které taktéž demonstrovaly movitost svých majitelů. S rozvojem automobilismu tento trh ještě akceleroval a který kluk a v mnoha případech i dcerka, by nechtěla mít modýlek autíčka, ve kterém se prohánějí její zámožní rodiče. Modely se stávaly věrnějšími předloze a přibyla jim další funkce a to funkce reklamní. Samozřejmě s rozvojem techniky se začaly objevovat i modely jiných dopravních prostředků, lodí, letadel, traktorů, vlaků apod., ale přesto všechno hrála vždy modely aut prim a stávaly se nosným produktem jejich výrobců.

modelTo co se po válce stávalo v normálně se rozvíjejících zemích předmětem masové zábavy a potěšením pro milióny dětí, bohužel bylo dětem za železnou oponou ve sféře ruského vlivu téměř zapovězeno a závistivé pohledy dětí za výklady luxusních obchodů tuzex, pro těch několik vyvolených, disponujících devizami, popřípadě umělou komunistickou měnou bon, kterou komunista stahoval k sobě devizy z oběhu a nahrazoval je tiskem těchto poukázek. Ty následně opravňovaly k nákupu zboží v prodejnách tuzex, kde byly modely Matchbox a Maisto k dostání, ale pro 99% populace, jen snem. Naše společnost se zabývá prodejem, výrobou limitovaných edicí i bazarem modelů. Ve velké většině jde o modele aut, jejichž přehled přinášíme na našem webu. Nabízíme výrobky předních světových značek a v naší nabídce jsou také modely, lodí, motocyklů, letadel, vojenských figurek, fantasy vozidel a další.

krása

Rádi bychom se zmínili o námi vyvíjených a vyráběných limitovaných modelů, ve většině případů, naší světoznámé automobilky TATRA, v měřítku 1:43, které jsou nejen krásným dárkem a překvapením k výročí, ale i hodnotným sběratelským předmětem se vzrůstající hodnotou. Již dávno tento svět opustil dětské mantinely a prodejní ceny některých raritních modelů ve světě, si nezadají s cenami opravdových předloh a stala se z něj svébytná a uznávaná kategorie sběratelství. Mladším přejeme hezký výběr z naší nabídky a starším ročníkům přejeme, ať se alespoň na chvíli uvolní a vrátí, při procházení naší nabídky do dětských let, kdy se nám všem zdál ten svět malinko bezstarostnější, než se nám pak ukázal.

sphy.cz