Konopí vám pomůže zvládnout různé zdravotní problémy

Určitě jste už někdy zaslechli o léčivé síle konopí. Skutečně je to tak, tato rostlina, která u nás nemá příliš dobrou pověst, je z hlediska farmakologického naprostý zázrak. Dokáže vám totiž pomoci s celou řadou obtíží, jako jsou kožní potíže, zejména tedy atopický ekzém, dále s poruchami paměti, posiluje funkci srdce a oběhové soustavy, zlepšuje soustředění, pomáhá vyvažovat hladinu cholesterolu v krvi a mnoho dalšího. Je to tedy opravdový přírodní poklad, kterého bychom si měli vážit a náležitě jej využívat.

listy

Pěstovat doma – ano či ne?

Co se týče vlastního pěstování doma, tak je to velmi kontroverzní téma. Je to totiž na hraně zákona, kdy existují přísné regulace, které říkají, kolik rostlinek a jak vysokých můžete mít. Pokud tedy plánujete začít s pěstováním, rozhodně si neváhejte ověřit, co si přesně můžete dovolit, abyste neměli žádné problémy se zákonem, abyste nedělali nic, co je nezákonného. Myslete dále na to, že je potřeba použít kvalitní semena marihuany. Existuje spousta druhů semen, kdy některá jsou dokonce i geneticky upravená. Je tedy opravdu důležité dbát na kvalitu a nešetřit, i když ta kvalitní semena jsou cenově poměrně drahá. Investice se ale vyplatí, protože pouze tak získáte kvalitní konopí, které lze využívat k léčebným účelům. Také vybírejte podle toho, kolik rostlinka bude obsahovat THC a CBD látek. I na poměr těchto látek se totiž vztahuje zákon, tudíž si opět neváhejte vše pečlivě předem ověřit.

konopí

Kouření je zakázáno

Co se však týká postoje českého zákoníku ke kouření marihuanu, tak to je striktně zakázáno. Určitě tedy nepěstujte marihuanu za tímto účelem, to je zcela nevhodné a zakázané. Kouření konopí má také celou řadu negativních účinků a dopadů na člověka, ať už se jedná o stránku fyzikou, psychickou nebo třeba i dokonce sociální. Rozhodně tedy zbytečně neriskujte.

sphy.cz