Je třeba si dát svoje finance do pořádku

Neumíte pořádně hospodařit s penězi a myslíte si, že všechno zvládnete, vždyť nikdy nebylo tak hrozně a každý problém se dá nějakým způsobem řešit. Je to zkrátka takový neduh mnohých z nás. Neradi spoříme, ale milujeme akce a slevy, což nás ale dovádí do finanční pasti, z které je velmi těžké vystoupit. Dnes není problém si vypůjčit nějaký finanční obnos prakticky na cokoliv, otázkou je, zdali je to dobré si stále půjčovat a pak vlastně zjistit, že veškeré zboží je možná dobré, ale nezbývá již na měsíční splátky, natož na živobytí. Dá se říci, že toto je naše konečná, dluhy máme větší, než jsme schopni splácet.

mince

Nejrizikovější období

Zpravidla je to podzim a předvánoční shon. Rychlé nákupy a na poslední chvíli jsou totiž ty nejzáludnější. Nakupuje se bez rozmýšlení a počítání, lidé mnohdy ztrácí vůbec pojem, co je bude čekat v lednu. Každou půjčku je třeba ale dobře zvážit, než vůbec podepíšete nějakou smluvní dohodu. Samotný život není jako stolní hra, kterou hrajete při rodinném setkání, kde prohra zrovna až tak nevadí. Je to tvrdá realita a nikdo nad vámi nebude mít soucitnou náruč. Nebo ano? Existuje vůbec nějaké řešení? Pomoc je tu na dosah ruky a nebankovní hypotéka vaše starosti zahojí. To není žádný slogan, ale skutečnost.

otazník

Pomocná ruka

Společnost má sice také svoje podmínky, ale nevedou k záhubě, ale k finanční svobodě. Možná taková životní lekce je dobrá, aby každý pochopil, že se musí naučit zodpovědně hospodařit s penězi. Tak jedině budete mít klidný spánek bez starostí. Možná byste si mohli vyzkoušet nějakou aplikaci, než si vypůjčíte nějakou sumu. Moderní technologie jich pár určitě nabízí. Spočítá za vás veškeré příjmy, výdaje, zjistíte tak velmi rychle, jak na tom jste s danou rezervou a podle toho se logicky můžete rozhodnout, zdali je nutný další nákup spotřebního zboží nebo raději počkáte na pozdější dobu, kdy vás pak splácení nijak neohrozí.

sphy.cz