Domove, sladký domove!

Troufli bychom si říci, že přesná ani správná definice slova domov neexistuje. Domov pro každého člověka může znamenat něco jiného, lepší říci odlišného. A to, že někdo si pod pojmem domov nepředstaví to samé, co my neznamená, že to musí být nutně špatně. Hold každý má rád něco jiného. Pro někoho může znamenat domov, to místo, kde žije sám. Pro jiného to může být například obydlí, kde žije se svou rodinou. Někdo si pod pojmem domov představí obydlí, které sdílí se svým zvířetem nebo partnerem, jiní berou jako svůj domov třeba dům, ve kterém žijí rodiče, ve kterém bydlel společně s nimi v dětství.
pod jednou střechou

Jedno je, ale jisté!

Domov by měl být místem, na které se budete vracet rádi. Ze kterého nebudete mít špatný pocit a kde se budete cítit v bezpečí, bude se Vám u Vás doma líbit. Nebudete se přeci rádi vracet domů, pokud se Vám doma nebude líbit, budete mít nějaké špatné vzpomínky na Váš domov. Být doma spokojen je velice důležité! Vždyť přeci domov je místem, kde strávíte velkou část dne.

Už praotec Čech věděl, že…

…my Češi se na svém území musíme bezpečně, a že se nám krajina, která bude naší domovinou, musí líbit. Státní hymna České republiky o naší krásné krajině české mluví zcela jasně. Naštěstí praotec Čech vybral krajinu opravdu bohatou na krásnou, čistou přírodu, v srdci Evropy.
nevšední kancelář

Rada nakonec

Všichni lidé by ve svém domově měli mít pocit, že je místem, kde Vás nebude nikdo omezovat. Samozřejmě nabízí se otázky kolem sdílení dětských pokojů více sourozenci. V těchto případech platí, že každý sourozenec by měl mít své místo, kde nebude nikým rušen, bude mít své soukromí, kde si může dělat své věci, atd. V ostatních případech si své domovy zútulňujte podle svého gusta a vkusu, abyste se v nich cítili, co nejlépe a aby pro Vás nebyl čas strávený doma frustrující.

sphy.cz